Balog levelével maga cáfolja fideszes párttársait
Balog Zoltánék összegyűjtötték, mik a pedagógusok legfőbb problémái, és hát nem a saját bérük emelése, miközben a kormánypárti politikusok igyekeznek ezt sugallni.
Balog Zoltánék összegyűjtötték, mik a pedagógusok legfőbb problémái, és hát nem a saját bérük emelése, miközben a kormánypárti politikusok igyekeznek ezt sugallni.
2015 szeptemberétől átlagosan legalább 3,4 százalékkal nő majd a pedagógusok alapilletménye az idei, októberben kézhez kapott bérhez képest - közölte a köznevelési államtitkárság.
A napokban érkezik meg az újabb pedagógus-béremelés az érintettekhez - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Köznevelésért Felelős Államtitkársága vasárnap az MTI-t.
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter a Magyar Hírlapnak adott interjúban elismerte, hogy részben talán joggal érték bírálatok az állami iskolafenntartót, de annyi engedményt már nem tett, hogy konkrét hibákról beszélt volna. A romaholokausztos kijelentésében sem érez semmi kivetnivalót utólag, legalábbis azt a következtetés vonta le utólag az ügyből, hogy jó helyen áll, akit mindkét oldalról támadnak.
Egy éven belül háromszor emelkedik a pedagógusok bére – mondta februárban Hoffmann Rózsa távozó köznevelési államtitkár, aki szerint ilyen mértékű fizetésemelésre évek óta nem volt példa. Az Eduline szerint van, akinek 406 forintos béremeléssel kell beérnie és utánajártak annak is, kik járnak jól.
A tervezett költségvetési hiány 97 százalékát elérte a kormány az első négy hónapban. A Nemzetgazdasági Minisztérium egyebek mellett a pedagógusok béremelését, az önkormányzatok adósságának átvállalását, és az előrehozott kifizetéseket okolja. Pár hónap múlva jöhet a megszorítás.
Mennyivel emelkedik a pedagógusok bére 2015-ben? Milyen fizetésekre számíthatnak a pedagógus I., valamint a januárban pedagógus II. fokozatba lépő tanárok és tanítók? Az Eduline összesítéséből kiderül.
A változással egy egyetemi végzettségű, kezdő tanár fizetése 169.442 forintról 175.494 forintra változik. A pedagógusok az emelt bért februárban kapják meg először.
A jövő évi költségvetés 150 milliárd forintot különít el a pedagógusok béremelésére - mondta Hoffmann Rózsa pénteki ózdi sajtótájékoztatóján.
Balog Zoltán elképzelhetőnek tartja, hogy rögtön "megugorják" a háromszázas ponthatárt a felsőoktatásban. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) vezetője a Magyar Hírlapnak adott interjúban beszélt arról is, hogy még az idén hatmilliárd forintnyi forrás jut az egészségügyi alapellátásra.
A köznevelési törvény módosításáról szavaz az Országgyűlés ma, a kétnapos rendkívüli ülése második napján. A változtatásokra a pedagógusbér-emelés kiterjesztése érdekében van szükség.
A Fidesz frakcióvezetője szerint a pedagógusok béremeléséről szóló javaslat elfogadásával a parlament a béremelések időszakát kezdi meg.
A Jobbik szerint azért kell rendkívüli parlamenti ülésen módosítani a köznevelési törvényt, mert a kormány nem tudja teljesíteni a 2011-ben törvényben rögzített béremelés mértékét és csökkenteni kell azon.
Az MSZP támogatja a pedagógusok béremeléséről szóló javaslatot, azonban a köznevelési törvény módosítására benyújtott előterjesztés "minden más tekintetben összecsapott, következetlen és pontatlan" - jelentette ki Hiller István hétfői sajtótájékoztatóján.
Az Együtt-PM választási szövetség szerint a pedagógusok tervezett béremelése csak a fele a kormány által 2011-ben törvénybe foglalt mértéknek, így annak hatására lényegében csökkennek a pedagógusok fizetései.
A Demokratikus Koalíció (DK) nemmel szavaz a köznevelési törvény módosítására, mivel az ellenzéki párt álláspontja szerint a javaslat a megígért töredékével emeli csak a pedagógusok bérét, miközben hatalmas többletmunkát követel.
Az LMP szerint a pedagógusok bére az emelés után is csupán a 2010-es jövedelmek reálértékének megfelelő lesz.
A Fidesz frakcióvezetője rendkívüli országgyűlési ülés összehívását kezdeményezi augusztus 26-27-re a pedagógusok béremelésével kapcsolatos törvényi változások elfogadása érdekében.
Az idén 37 milliárd, jövőre 172 milliárd, míg 2015-ben 195 milliárd forint többletkiadást igényel a pedagógusbérek emelése a kormánynak készült előterjesztés szerint – írta a Magyar Nemzet.
Gyors egymásutánban kétszer is megnyilvánult a kormánypárt. Azt állítják, hogy továbbra sincs olyan nap, hogy a baloldal ne támadná a rezsicsökkentést, és a baloldal eltörölné a pedagógus-béremelési programot is.